Scada Ve Otomasyon Hizmetleri

Üretim alanlarında özellikle otomasyon sistemlerinde scada ve arayüz sistemleri büyük bir öneme sahiptir. Bu anlamda tüm dünyada büyük bir hizmet anlayışına sahip olan HGS Teknoloji firması olarak müşterilerimize üretim alanında başarılı bir şekilde scada hizmetleri sunmakta buna bağlı olarak tüm üretim alanlarında kullanılmak üzere otomasyon hizmetleri de sunmaktayız. Tüm bu hizmetlerimiz genelinde müşterilerimizin ihtiyaçları doğrultusunda uygun donanımların teminini yazılımlarının geliştirilmesini ve gerekli sistemlerin kurulmasını sağlamaktayız.

 

 Scada ve Otomasyon Hizmetleri Neler Kapsıyor?

HGS Teknoloji olarak müşterilerimize scada ve otomasyon hizmetlerimiz içinde bu sistemlerin projelerinin tasarlanması ve çizilmesi, gerekli panoların üretimini, faaliyet alanında kısacası sahada bu sistemlerin testlerinin yapılmasını, bakım ve onarım hizmetlerinin sağlanmasını, periyodik olarak üretim araçlarının ve donanımlarının verilerinin izlenmesini, çeşitli parametre sistemleri ile gerekli kontrol ve verilerin gözden geçirilmesini aynı zamanda her işlem sonrasında ve öncesin de gerekli raporların hazırlanarak müşteriye sunulmasını sağlamaktayız.

Tesis veya işletme içerisinde yer alan üretim araçlarının üretim hedefleri, özellik ve kullanım amaçlarının yanı sıra bunlara yardımcı olacak donanımların yapısal karakterlerine uygun olarak scada sistemleri hazırlıyor, bu sistemlere özel yapıda ve uygunlukta bulunan plc (Programlanabilir Mantıksal Denetleyici) bilgisayarını temin ediyor veya ihtiyaç doğrultusunda modifiye ederek kullanıma açıyoruz. Bu sayede müşterilerimize üretim yaparken üretim araç ve donanımları hakkında veriler sunabilecek, kontrol sağlanabilecek özel bir verisel ağ oluşturuyoruz.

 

 Scada ve Otomasyon Hizmetlerinde Neden HMI Tasarımı Yapıyoruz?

Müşterilerimize sadece işletme veya tesislerinde yer alan üretim araçlarının kontrolünden gözetlenmesine, raporlanmasından veri toplamasına kadar etkili bir sistem olan scada ve otomasyon hizmetlerini değil aynı zamanda bu sistemlerde kullanılmak üzere hmi bilinen ismi ile kullanıcı arayüzünü de tasarlamaktayız.

Bir alanda tasarlanmış ve diğer alanlarda ki tesislere hitap etmeyen standart hmi tasarımlarını kullanmak yerine müşterilerimizin ihtiyaçlarına kompakt bir şekilde cevap verebilecek hızlı ve kullanımı kolay bir hmi üreterek teknolojide yeniliklere ve gelişim süreçlerine yeni kapılar açıyor, müşterilerimizin işlerini hızlandırıyoruz.

Üretim araçlarının otomasyon sistemlerinin yanı sıra genel scada ağının yönetici panelinde kullanılmak üzere de hmi tasarımları yapan HGS Teknoloji olarak sizler de bizimle çalışarak işletme veya tesisinizi geleceğe taşıyabilirsiniz.

Scada ve Otomasyon Hizmetleri
Hemen Ara
WhatsApp Destek